Еве како сами да ги избелите забите! (ВИДЕО)

Еве како сами да ги избелите забите! (ВИДЕО)

Иако секојдневно многу пари се трошат на купување препарати за избелување на заби, некои тврдат дека квалитетен „третман“ можно е да направите и на многу поефтин начин.

Ви треба само сода бикарбона и малку трпение. Со сода и лимонов сок направете паста и истријте ги забите.

По две минути, отстранете ја пастата за лимонската киселина да не ги оштети забите.

Погледнете ја целата постапка:

Поврзани вести на Готви.мк

Шпагети „Карбонара”: Одличен ручек за љубителите на италијанската кујна

Свежа салата со тестенини

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Тестенини во песто сос

Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи

Варите шпагети во тенџере? – правите голема грешка

Најбрзо слабеење според хороскопскиот знак

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text