ДЕЛИКАТЕС: Два пати потпечен компир со јајце одозгора

ДЕЛИКАТЕС: Два пати потпечен компир со јајце одозгора

Направете деликатес во кујната со неколку компири и јајце. Вкусот е незаменлив.

Состојки:

  • 2 компири 
  • кромид 
  • лук 
  • 100 гр кашкавал
  • јајца

Начин на подготовка:

  1. Подготовката погледнете ја во следново видео:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text