Еве како да подготвите смути од банана и кафе

Еве како да подготвите смути од банана и кафе

Започнете го денот со оваа здрава напивка…

Состојки:

  • 1 шолја подготвено и изладено инстант кафе
  • 1 банана исечена на парчиња
  • 1 шолја обезмастен јогурт
  • 1 лажица мелено ленено семе
  • 2 лажички мед
  • 1/2 лажичка мелен цимет
  • 6 коцки мраз

Сите состојки ставете ги во блендер и уживајте во заводливиот вкус.

Повеќе вести на Готви.мк

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

 

singlepost_text