Здравје во чинија: Салата со риба за вкусен ручек

Здравје во чинија: Салата со риба за вкусен ручек

 Ако имате риба во фрижидер и сте љубител на овој тип на храна, тогаш имате сè што ви треба за вкусен ручек. Останато е личен декор.

Состојки:

  • 1 риба лосос 
  • 2 пиперки 
  • сол и бибер 
  • маслиново масло

Подготовка на салатата:

  1.  Рибата обарете ја, ставете ја во сад, исечете ги пиперките и ставете масло и зачини. 
  2. Може да си додадете и состојки по желба. 
  3. Ова е супер прилог и ручек воедно. 

    На здравје!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk

Црвена здрава чинија: Направете чорба од цвекло

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

 

singlepost_text