ЗДРАВО И ЕФИКАСНО: Решете се од вишокот маснотии на стомакот

ЗДРАВО И ЕФИКАСНО: Решете се од вишокот маснотии на стомакот

Познат и поразувачки е податокот дека многу лица во светот патат од прекумерна телесна тежина.

Како би се решиле од маснотиите кои се собираат на стомакот,  HealthyFoodandSportTips, ви донесува вкусен рецепт за напивка кој ќе ве воодушеви:

Состојки:

  • 1 кг лимон
  • 5 врзопи магдонос
  • 3 литри вода
  • 1 кесичка сода бикарбона

Начин на подготовка:

  1. Измијте ги лимоните, ставете ги во сад со топла вода, додајте сода бикарбона и оставете ги да стојат така. Потоа исечкајте го магдоносот на ситни парчиња, а по еден час, исечкајте го лимонот заедно со кората.
  2. Ставете се во лонец, додајте три литри вода и гответе на слаб оган 2 до 3 часа. Кога ќе биде готово, процедете ја течноста.
  3. Пијте една полна мала чаша секое утро на празен стомак.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text