Пастрмајлијада во Штип – Еве како беше на концертот на Чола (ФОТО + ВИДЕО)

Пастрмајлијада во Штип – Еве како беше на концертот на Чола (ФОТО + ВИДЕО)

Вчера заврши манифестацијата „Штипска пастрмајлијада 2016“ во Штип. Според некои од статистиките, за време на настанот биле изедени над 100 илјади пастрмајлии. Бројка која не е за занемарување 🙂

Публиката ја забавуваа Ју Група, Рибља Чорба и Здравко Чолиќ. Еве дел од атмосферата на вчерашниот концерт на Чола:

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Завршува „Пивофест 2016“ – Чекаме информација колку пиво се испило и колку скара се изело

Прочитај вкусни рецепти на Gotvi.mk:

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Тестенини на милион начини: Примавера макарони

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

 

ФОТО: Facebook на Здравко Чолиќ

singlepost_text