Нов вкус во вашиот дом: Овој намаз ќе го јадете со се

Нов вкус во вашиот дом: Овој намаз ќе го јадете со се

strong> Авокадото е супер здраво овошје, кое освен што се јаде свежо, во торти и колачи, како и во разни овошни салати и сокови, може да послужи и како овошка за совршен намаз. Одличен начин да се почне или заврши денот.

”Состојки:”</p>

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во блендер и убаво се блендираат.
  2. Се става зелената смеса во чинивче и се послужува.Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

singlepost_text