Кажете му збогум на првутот: Маска од 7 денари за волумен и раст

Кажете му збогум на првутот: Маска од 7 денари за волумен и раст

Фризерите ја препорачуваат, а многу е едноставна и евтина. За седум денари ќе имате совршена маска за коса.Она што е најважно е дека резултатите се долготрајни, а не краткотрајни и дека оваа маска од квасец која чини само седум денари, е трајно решение и за најсувата и најоштетена коса. Помага да се зголеми волуменот, да се регенерира влакното, да се врати мекоста и да се ослободите од првутот.

Сепак, резултатот не се добива преку ноќ, туку треба да се повторува постапката за да се решите со проблемите поврзани со косата.

Се користи еднаш неделно, во траење од  10-15 недели за целосна регенерација.

Состојки:

  • 1 лажица топло млеко
  • 1 лажица мед
  • 20 гр квасец

Подготовка:

  1. Сè се меша во сад и се остава да се изедначи некои 20 минути.
  2. Смесата се става на влажна коса, од коренот кон врвовите.
  3. Косата се замотува со ќеса, и се остава половина час да делува.
  4. Потоа се мие косата. Резултатите се видливи.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење?

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?