ФОТО: Нема да верувате колку години има оваа жена – Таа ја откри тајната

ФОТО: Нема да верувате колку години има оваа жена – Таа ја откри тајната

Интернетот остана воодушевен од младалачкиот изглед на Рајс Харико од Јапонија која стана сензација поради тоа што изгледа како тинејџерка, а верувале или не, има 45 години.Таа има 45 години, тоа ме остави без здив, напиша еден Твитерџија.

Убавата жена ја откри тајната на изгледот. Таа секојдневно консумира смути, но признава дека има и порок – чоколаден пудинг или крем од ванила.

Тајната на нејзиното смути е бадемово млеко, бадемово масло, мед и банана. Сè се меша и резултатите се повеќе од очигледни.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин