Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто

Ана Ивановиќ не смее да забремени уште 1 година – Еве зошто

Српската тенисерка, Ана Ивановиќ, пред неколку месеци се омажи со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер.

На прашањето кога ќе добијат принова во новоформираното семејство, светските медиуми типуваат дека тоа нема да биде пред ноември 2017 година.

Имено, медиумите пишуваат дека според договорите кои ги има склучено Ивановиќ, таа е обврзана да игра тенис до својата 30та година. Единствено, пишуваат тие, договорот може порано да биде раскинат поради сериозна повреда. Доколку предвремено го раскине договорот таа ќе биде обврзана да плати милионска отштета.

Инаку, Ана Ивановиќ е родена на 6 ноември 1987 година.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Шеф Ана Ивановиќ – Еве што зготвила викендов за вечера

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text