ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми

ЗДРАВА ИСХРАНА: Совети на медицинска сестра која ослабела 35 килограми

Медицинската сестра Анита МекКеј не е позната многу надвор од својата здравствена установа.

Но, собрала многубројни „пријатели“ на Инстаграм, откако младата Австралијанка од Сиднеј станала инспирација за многу жени од целиот свет.

Анита успеала на здрав начин да ослаби 35 килограми, и тоа одлучила да го сподели на својот Инстаграм профил.

А, ако сакате да изгледате како Анита, ова се нејзините три клучни совети:

– Не се концентрирајте на бројки. Не се оптоварувајте со тоа како ќе ги изгубите килограмите. Подобро насочете го своето внимание на сопственото здравје, обликување на телото и создавање здрави навики.

– Оброците секогаш планирајте ги однапред, па подгответе неделни менија, здрави слатки – а како тоа изгледа можете да видите на нејзиниот Инстаграм профил (ТУКА).

– Уредно бележете го секој напредок. Тоа ја јакне мотивацијата, особено кога килограмите сериозно се топат, па споредувајте го сегашниот изглед со фотографии од пред неколку месеци.

Повеќе вести на Готви.мк

Измешајте кафе и маслиново – рецепт за пилинг за нега на усните

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

singlepost_text