Сека Алексиќ има наследна убавина – Каква мајка, таква ќерка (ФОТО)

Сека Алексиќ има наследна убавина – Каква мајка, таква ќерка (ФОТО)

Познатата српска пејачка, Сека Алексиќ ужива во својата бременост и постојано објавува фотографии на социјалните медиуми.

Но, претходната недела таа објави фотографија заедно со својата мајка. Ние неколку пати ја погледнавме фотографијата и ако Сека не пишеше дека и е мајка, ќе бевме убедени дека и е сестра или пријателка. Погледнете:

Moja majka, moja kraljica! 👸🏻

A photo posted by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

ФОТО: Facebook

singlepost_text