Огнен Јанески од Њујорк: Јас сум добро, заминав од местото 30 минути пред експлозијата

Огнен Јанески од Њујорк: Јас сум добро, заминав од местото 30 минути пред експлозијата

Огнен Јанески, новинар на ТВ „24 Вести“, ја опиша ситуацијата во Њујорк по вчерашните експлозии. Тој на својот Фејсбук профил напиша дека е добро и дека за среќа местото на експлозијата го напуштил 30ина минути претходно.

Еве го целото инфо на Огнен објавено на Фејсбук:

Прочитај рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

Ремек дело во кујната: Леб од банана

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

ВИДЕО: Брз рецепт за домашен чоколаден пудинг

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

singlepost_text