Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење?

Дали знаевте дека ЛИМОНОТ е поефикасен од никотински фластери за одвикнување од пушење?

Ако сте ја имале таа несреќа да станете зависни од цигари, сèуште постојат опции кои можат да ви помогнат.

Повеќето достапни опции можат да бидат од корист, но тие често се полни со хемикалии и никотин. Наводно, откриен е природен трик кој може да биде ефикасен како и останатите производи.

За повеќето луѓе, одвикнувањето од пушење предизвикува нови навики, како што е грицкање нокти.

Можеби ќе звучи чудно, но со грицкање лимон можете да ги откажете цигарите.

Едноставно исечете го лимонот на 4 еднакви парчиња.

Кога ќе почувствувате потреба за цигара, земете парче лимон и грицкајте го.

Звучи лудо, но некои тврдат дека е ефикасно!

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text