ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Единствениот рецепт за чоколадни кекси кој некогаш ќе ви затреба!

ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Единствениот рецепт за чоколадни кекси кој некогаш ќе ви затреба!

Чоколадните кекси одат со сè.

Со топло чоколадо, кафе, чај, сок… Едноставно, лесно е да уживате во нив.

Идеален рецепт за чоколадни кекси објави угледниот TheNewYorkTimes кој своите читатели често ги чести со рецепти за вкусни деликатеси.

Овие чоколадни кекси се готови за 10 минути. Велат дека по ова, друг рецепт нема да ви затреба.

Погледнете:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Со пет вкусни намирници до здраво срце

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

 

singlepost_text