ВИДЕО: Чизкејк кој не се пече – десерт за 30 минути

ВИДЕО: Чизкејк кој не се пече – десерт за 30 минути

Направете вкусен чизкејк кој не се пече, готов за само 30 минути.

Состојки:

  •  24 чоколадни кекси
  • 1/3 шолји путер
  • 250 гр крем сир
  • 1/4 шолја шеќер
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • 1 шолја чоколадо
  • 200 мл слатка павлака

Подготовка:

  1.  Изматете ги кексите со путерот и направете кора која треба да се стегне во фрижидер. Во чинија ставете го крем сирот и ванилата со шеќерот, па измешајте.
  2. Растопете го чоколадото на пареа, посебно изматете ја павлаката и помешајте ја со чоколадото.
  3. Смесата ставете ја на кората и украсете по желба.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

Ремек дело во кујната: Леб од банана

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

ВИДЕО: Брз рецепт за домашен чоколаден пудинг

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече