ВИКЕНД РЕЦЕПТ: Зелено „Добро утро“

ВИКЕНД РЕЦЕПТ: Зелено „Добро утро“

Викендот е дел од неделата наменет да се опуштиме и рехабилитираме од напорната недела. Особено од оваа претходната кога голем дел од граѓаните на Скопје и речиси цела Македонија ги обзема страв од земјотреси поради тогашните случувања.

Gotvi.mk Ви нуди рецепт за опуштање – Зелено смути кое ни го испраќа нашиот читател Жарко.

Состојки:

  • 10 листа блитва
  • 10 листа спанаќ
  • 5 листа марула
  • 1 китка магдонос
  • 5 урми (излупени и без семка)
  • 1-2 банани (излупени)
  • 2 зрели јапонски јаболка (излупени)

Ставете ги сите состојки во блендер додека да добиете компатна густа смеса.

Уживајте и опуштетете се 🙂

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

singlepost_text