ВИДЕО: Кожа добиена од печурки – Нема веќе убивање животни за мода и убавина

ВИДЕО: Кожа добиена од печурки – Нема веќе убивање животни за мода и убавина

Кажете збогум на животинската кожа која со децении се користи во индустријата за мебел, како и во модната индустрија.

Научниците велат дека кожата добиена од печурки е многу поквалитетна, поеластична и поотпорна од животинската кожа.

Еве како се добива и како изгледа – Видеото погледнете го ТУКА

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

singlepost_text