Три рецепти за појадок кој топи килограми!

Три рецепти за појадок кој топи килограми!

Започнете го денот со вистински избор на намирници и постигнете совршена линија…

Ова се напивките за здрав почеток на денот

Прв рецепт:

Состојки:

 • 1/2  лимон
 • 1 шолја малини
 • 1 банана
 • 1 лажица ленено семе
 • 1 јаболко

Сите состојки ставете ги во блендер и направете хранлива напивка.

Втор рецепт:

Состојки:

 • 1/3 чаша вода
 • 2 лажици мелени бадеми
 • 2 лажици масло од ленено семе
 • 2 суви или свежи смокви
 • 1 банана
 • 1 портокал

И оваа напивка подгответе ја на ист начин во блендер.

Трет рецепт:

Состојки:

 • 1 портокал
 • 1 банана
 • 1 лажица мелени лешници
 • 2 киви
 • 1 лажица ленено семе
 • 1/2 јаболко

И овие состојки исечкајте ги и изблендирајте ги. Ќе добиете вкусен и здрав доручек.

Денот може да започне 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин