mid age woman having stomach pain at home

Со овие 3 намирници ќе исчезнат болките во стомакот

Ако се чувствувате надуени и имате болки и тегоби во стомакот, ова се неколку природни начини како без лекови да ја намалите болката.Ако консумирате мед особено во комбинација со чај, болката во стомакот веднаш ќе се ублажи. Било кој вид на чај, особено оние од нане и камилица ќе помогне за намалување на болката.

И оризот помага за тегобите во стомакот, со оглед на тоа дека е лесна храна која ја апсорбира течноста во дигестивниот систем.

Поврзани вести на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки