ЗДРАВЈЕ ВО ЧИНИЈА: Направете вкусен доручек од авокадо и јајца

ЗДРАВЈЕ ВО ЧИНИЈА: Направете вкусен доручек од авокадо и јајца

Ви пренесуваме одличен рецепт – како да направите брз и вкусен доручек од авокадо и јајца.

Авокадото содржи повеќе калиум од бананите, а преполн е со добри масти кои се неопходни вашето срце да остане здраво. Од друга страна, јајцата се едни од најздравите намирници на светот, полни со витамини и протеини.

Погледнете ја снимката и направете вкусен и здрав доручек за само неколку минути:

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула