Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО)

Најдобриот трик за чистење огноотпорен сад! (ВИДЕО)

Чистењето на загорени садови никогаш не е лесно.Секогаш останува по некоја дамка, а плехот и натаму изгледа нечисто.

Еве трик кој сигурно успева. Сè што ви е потребно веќе имате во кујна!

Ставете го плехот под топла вода. Додајте детергент за садови и наполнете го плехот со вода. Земете алу-фолија и лесно згужвајте ја.

Со фолијата преминете преку загорените остатоци користејќи и пена од детергентот. Кога ќе ги отстраните стврднатите остатоци од храна, плехот измијте го со топла вода.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text