ВИДЕО: Кога странци прв пат пробуваат македонска храна – ова се реакциите

ВИДЕО: Кога странци прв пат пробуваат македонска храна – ова се реакциите

Вака изгледа кога странци ќе пробаат за прв пат во животот македонска храна. Овие дечиња од Австралија пробуваат македонски грицки и слатки, а ова се нивните реакции:

Повеќе поврзани вести на Готви.Мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

 

singlepost_text