Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија

Иванка Трамп прекинала интервју, а еве кои се нејзините тајни за витка линија

Иванка Трамп, ќерката на претседатескиот кандидат на Републиканците, Доналд Трамп, го прекинала интервјуто за магазинот „Космополитен“, критикувајќи ја новинарката дека во своите прашања имала „многу негативен набој“.

Американскиот магазин „EatThis“ ги открива 10те тајни на Иванка Трамп за витка линија и диета. Еве ги:

  1. Протеините ја имаат главната улога;
  2. Внесува ограничен тип на јаглехидрати;
  3. Посебно внимание обрнува на кардио вежбите;
  4. Внесува енергетски богата храна после вежбање;
  5. Вежба јога;
  6. Редовно трча;
  7. Медитира;
  8. Денот го почнува со чаша вода;
  9. Верува во моќта на житариците;
  10. Се опушта и освежува.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text