Спакувајте ја летната облека – пресврт со времето

Спакувајте ја летната облека – пресврт со времето

Денес, времето во цела Македонија е сончево и топло.
 Во сабота попладне и во недела ќе биде нестабилно со локален развој на конвективна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Позначителна промена на времето ќе има во понеделник кога ќе преовладува облачно и свежо време со врнежи од дожд, на места пообилни, а температурата значително ќе опадне.

singlepost_text