USA, New York, New York City, Manhattan, Central Park, Close up of woman sneezing

Никој на светот не е алергичен на оваа намирница

Не постои човек на светот кој е алергичен на оваа намирница, а ќе објасниме и зошто е тоа така. Се работи за маслиновото масло за кое одамна е познато дека е особено здраво. Незаситени масни киселини, витамин Е, полифенл… се само дел од состојките кои оваа намирница ја прават вредна, корисна и многу здрава.Се верува дека штити од холестерол, висок крвен притисок, срцеви болести. Светската здравствена организација.

Во светот во кој алергиите се најголем и најчест проблем, еден податок е слабо познат. Не постои никој кој е алергичен на маслиново масло Со сите лековити својства кои ги има, навистина многу значи.

Па, знаете што да купите од маркет за готвење.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text