Маска од кафе за кожа мека како свила

Маска од кафе за кожа мека како свила

Кафето за некои значи почеток на денот, за други е напивка без која не можат да си го замислат денот, но освен што не држи будни, кафето има и друга, помалку позната намена.Со кафе, може да си помогнете да имате здрава, блескава и сјајна кожа на лицето. Еве што е потребно да направите:

Состојки:

  • 1/4 чаша кафе
  • 1/4 чаша млеко
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1/2 лажица мед

Подготовка:

  1. Се ставаат сите состојки и убаво се мешаат за смесата да се соедини.
  2. Се нанесува на лицето и се остава 20 минути.
  3. Потоа, лицето се плакне со млака вода.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?