Брза плазма торта

Брза плазма торта

Подгответе го овој вкусен десерт – нема да згрешите!

Состојки:

  • 600 гр мелени плазма бисквити
  • 100 гр мелени ореви
  • 200 гр чоколадо
  • 2 лажици масло
  • 200 гр шеќер во прав
  • 250 гр маргарин
  • 2 јајца
  • 200 мл газиран сок со вкус на портокал

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги јајцата, маргаринот и шеќерот. Додајте плазма, ореви и 100 гр рендано чоколадо.
  2. Додајте сок и добро измешајте. Ставете ја плазмата на послужавник и обликувајте торта. Преку неа ставете глазура од растопено чокаладо (останатите 100 гр) и масло.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

 

singlepost_text