ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

Правењето торти и слатки не е само способност во кујната, туку е цела уметност. Да се украси, да се декорира и се да биде вкусно е навистина тешка работа за која треба многу креативност и бујна имагинација.

Погледнете ги најдобрите декорации на торти и благи за 2016 година.

Ќе се воодушевите!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Декорација од лимон – овошјето како уметност

ВИДЕО: Измеша бела и црна чоколада – декорацијата за торта ќе ве остави без зборови

ВИДЕО: Декорација која се прави за минута, а ќе ги воодушеви сите

ВИДЕО: Ќе ви застане здивот – направете лебеди од јаболкa

ВИДЕО: И од кромидот се прави уметност во кујна – нема да верувате

Цел живот погрешно сме јаделе лубеница – еве како треба (видео)

Ова сигурно не сте го пробале – Ќебапчиња од компири

ВИДЕО рецепт: Вкусна торта со малини готова за 15 минути

singlepost_text