Ручек за 40 минути: Пилешко какво што не сте пробале! (ВИДЕО)

Ручек за 40 минути: Пилешко какво што не сте пробале! (ВИДЕО)

Ако немате многу време за подготовка на ручек, ви претставуваме решение. Вака подготвените пилешки гради се печат 40 минути, а кога печеното пилешко ќе го сервирате на маса, ќе изгледа како јадење од ексклузивен ресторан.

Состојки:

  • 4 парчиња пилешки гради
  • песто сос
  • три домати
  • малку моцарела

Состојките наредете во огноотпорен сад како што е прикажано на видеото и печете на 200 степени во претходно загреана рерна 40 минути. Може ли поедноставно? Пробајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк

Гурманска домашна плескавица

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо