НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ ИСКОРИСТЕНИТЕ КЕСИЧКИ ОД ЧАЈ: Искористете ги во домот на неколку генијални начини

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ ИСКОРИСТЕНИТЕ КЕСИЧКИ ОД ЧАЈ: Искористете ги во домот на неколку генијални начини

Откако ќе го испиете вашиот омилен чај, не ја фрлајте кесичката. Искористете ја на бројни начини во својот дом или во козметички ритуали кои го подобруваат изгледот на кожата и косата.

1. Иритации на кожата, изгореници, убоди од комарци

Натопете ја во вода кесичката чај и нанесете ја на местото кое треба да го третирате како би се решиле од воспаление. Овој трик можете да го искористите како би ги намалиле отоците околу очите.

2. Непријатна миризба во обувките

Исушените кесички од чај ставете ги во обувките преку ноќ. Тие ќе ги отстранат непријатните миризби.

3. Миризбата од фрижидерот

Неколку кесички чај ставете во пластичен сад и ќе ја отстранат лошата миризба од фрижидерот.
Останатите трикови погледнете ги во видеото:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Зошто е здраво да јадеме праски?

Лубеница 15, праски 30, цреши 120 денари за килограм – Еве ги моменталните цени на пазарот во Охрид

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Природна лимонада од праски – веднаш ќе посакате да ја направите

Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови

Исхрана на децата: Еве колку овошје и зеленчук треба да јадат дневно

Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета

singlepost_text