ФОТО: Кога Новак Ѓоковиќ прави пица

ФОТО: Кога Новак Ѓоковиќ прави пица

Тенисерот број 1 во светот, Новак Ѓоковиќ реши да се обиде и како пица мајстор. Тој на својот Инстаграм објави неколку фотографии додека приготвува пица за своите пријатели.

„Се потсетив на убавите моменти што ги поминував во нашиот фамилијарен пица ресторан во Копаоник. Ги гледав и учев од моите родители како се приготвува пица…“, напиша под фотографиите Ѓоковиќ.

Повеќе на Gotvi.mk:

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text