Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете

Еве како да јадете благо, а да не се дебелеете

Десертот секогаш се служи по главното јадење, а тоа е и причината зошто се дебелееме од него.Експертите велат дека најдобро е десертот да се „прескокне“, но ако тоа е невозможно, тогаш тие препорачуваат барем да се јаде во „вистинското време“.

Имено, според истражувањето на група британски научници, „најдобро време“ за јадење на десертот е пред главното јадење.

Ако се внесува отпосле, има сосема спротивен ефект.

Да пробаме и да го видиме ефектот 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

 

singlepost_text