Ја уапсиле бидејќи му земала три компирчиња на полицаец (ВИДЕО)

Ја уапсиле бидејќи му земала три компирчиња на полицаец (ВИДЕО)

Една жена е уапсена во Вашингтон поради тоа што украла три пржени компирчиња од полицаец, објавија локалните американски медиуми.Инцидентот се случил во пицерија, а осомничената наводно седнала покрај полицаецот и се обидела да започне разговор со него.

Додека зборувала му земала едно пржено компирче, а потоа уште едно. Тој и рекол да престане, но не го послушала, па била приведена.

На крајот е уапсена поради кражба на компирчиња или како што е наведено во полицискиот извештај во рубриката „украден имот“. Под количина е наведено три компирчиња.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text