Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

На сите понекогаш ни се случува да се занесеме во работата и да го пресолиме ручекот кој го приготвуваме. Иако овој проблем кој неретко се случува им создава главоболки на домаќинките, постои начин како да го спасите пресолениот ручек.Кога се во прашање, супа или сосови идеално решение е компирот. Имено доволно е излупениот компир да го ставите во јадењето и продолжите со готвењето. Солта ќе се впие во него.

И додавањето на магдонос е одличен начин да го замаскирате вкусот на пресоленото јадење особено кај сосот.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text