Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Домаќинките „збеснаа” по оваа торта: Се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, потребно е нешто што е брзо, евтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути.

Состојки:

  • 10 крем бананчиња
  • 1/2 кг ресани
  • 1/2 кг хопла

Подготовка:

  1. Ресаните и крем бананчињата се сецкаат.
  2. Хоплата се мати и кога ќе се згусне, поголемиот дел се меша со бананчињата и ресаните.
  3. Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата.
  4. Па така, имате вкусен десерт за пет минути. Нема да зажалите!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

 

singlepost_text