Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар

Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар

Македонскиот бренд МАМА’С почна да се продава во Fortnum & Mason, најлуксузната продавница во светот која постои од 1707 година. Продавницата е позната и по тоа што од неа се снабдува со намирници Британското кралското семејство.

“Прекрасно е чувството твојот производ да се најде на полиците на една престижна продавница како што е Fortnum & Mason. Ние сме првиот Македонски бренд што успеал да се најде на нивната листа. Тоа е потврда дека нашите производи имаат квалитет кој може да ги задоволи и вкусовите на најпребирливите, “пош” Англичани“- изјави бренд менаџерот на МАМА’С, Калин Бабушку.

Мамас ајвар во Велика Британија

Fortnum & Mason е луксузна приватна продавница која постои од почетокот на осумнаесеттиот век, позната по големиот избор на гурмански производи, меѓу кои и чај и производи за благородниците. Се наода на улицата Пикадили, во Лондон, со неколку подружници во Лондон, Дубаи и Америка.

Покрај во Велика Британија, МАМА’С е присутен и на пазарот во Русија, Скандинавските земји, Америка, Австралија, Коста Рика, Дубаи, Макао и Хонгконг, Јапонија, Катар, Германија, Франција, Белгија, Канада, Словачка, Унгарија, Холандија, Швајцарија, како и во Балканските држави.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text