ВИДЕО рецепт:  Нема побрз начин да направите лазања

ВИДЕО рецепт: Нема побрз начин да направите лазања

Рецептот за лазања на сите им е добро познат, но ова уживање од италијанската кујна, од сега може да го направите многу побрзо. Ви требаат вообичаените состојки и еден подлабок сад. Верувајте, ќе уживате во вкусот.Погледнете што треба да правите во следното видео и гответе со љубов 🙂

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

Домашна пица