ВИДЕО: Изгледа како обично мезе но е се освен тоа – ќе се воодушевите

ВИДЕО: Изгледа како обично мезе но е се освен тоа – ќе се воодушевите

Изгледа како обично мезе, но е се освен тоа. Ова е одличен начин да ги пречекате пријателите во комбинација  со чаша пиво. Вкусот е неверојатен, а изгледот е уште повоодушевувачки.

Состојки:

  • пршута или шунка Пекабеско
  • суви сливи
  • крем сирење

Сè што треба да направите ќе видите во следното видео:

Повеќе вести на Готви.мк

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text