СЛАТКО ВИДЕО: Љубовната приказна на Тамара и Небојша од Куманово

СЛАТКО ВИДЕО: Љубовната приказна на Тамара и Небојша од Куманово

Тамара и Небојша се млад пар средношколци од Куманово кои сакаат со публиката на Gotvi.mk да прикажат само мал дел од нивната љубовна приказна и воедно да стоплат многу срца. Со ова видео тие сакаат да инспирираат и да ги повикаат сите луѓе на она единственото и најмоќното што не спојува и не прави еднакви – ЉУБОВТА.

Ние ги прашавме кој според нив е рецептот за вистинска љубов на таа возраст:

„Големо внимание, искреност, безброј нежности, изненадувања, „дрдорење“ на срцето и желбата животот да го поминеш со една личност без оглед на годините. Таа/тој да биде вашиот животен сопатник, најдобар пријател, сестра/брат, маж/жена. Да легнете и да заспиете со мислејќи на неа/него. Да копнеете по секој момент поминат заедно. А кога сте заедно – целиот свет е во вашата прегратка“, вела младите кумановчани Тамара и Небојша.

Ах, младешка љубов. Тимот на Gotvi.mk им посакува сè што посакуваат да им се исполни 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text