ТРИК: Излупете куп компири во БУКВАЛНО ДВА ПОТЕЗИ! (ВИДЕО)

ТРИК: Излупете куп компири во БУКВАЛНО ДВА ПОТЕЗИ! (ВИДЕО)

Сè што е потребно е да ги засечете компирите и со нож да исцртате полн круг, а потоа таквите компири ставете ги да се варат.

Кога ќе се готови, ставете ги во студена вода и само извадете ја кората.

Постапката погледнете ја тука:

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

 

singlepost_text