ЧИСТАЧ НА ЦРНИОТ ДРОБ: Еликсир од 2 состојки кој подмладува и ги отстранува токсините!

ЧИСТАЧ НА ЦРНИОТ ДРОБ: Еликсир од 2 состојки кој подмладува и ги отстранува токсините!

Црниот дроб, најголемата жлезда во телото, најмногу ја познаваме по тоа што од организмот ги отстранува штетните материи, но неговата улога е уште поголема.

Во него се складира железо и одредени витамини, како и гликозата кои црниот дроб ги пушта во крвотокот кога на телото му се потребни повеќе шеќери за енергија.

Црниот дроб е орган кој служи за складирање на хранливи материи и неутрализирање на штетни материи. Но, денешната прехрана е полна со штетни материи кои црниот дроб не може сам да ги уништи, поради што му е потребна мала помош.

Еликсирот кој го прочистува црниот дроб и целиот организам и прави да изгледаме здрави, младолики и свежи содржи само две состојки: маслиново масло и сок од лимон.

Измешајте една лажичка маслиново масло со една лажичка сок од лимон и пијте ја оваа комбинација наутро.

Овој напиток е важен затоа што и маслиновото масло, како и лимонот се антиоксиданси.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text