Ако тој не го јаде ова, немојте ни вие!

Ако тој не го јаде ова, немојте ни вие!

Оние кои знаат за Ентони Борден се дефинитивно љубители на кујната на кои им е добро познато дека тој е врвен готвач кој патува по целиот свет и прави и пробува секакви специјалитети од различни видови кујни. Сепак, некои нешта никогаш не ги јаде, а сега објаснува и зошто.Авторот на емисијата “Без резервација” вели дека никогаш нема да јаде ферментирано месо од ајкули од Исланд, како и храната во авионите.

„Не познавам човек кој уживал во храната во авион, дури и најдобрата. Јадеме од чиста досада кога летаме во воздухот. Јас сакам да патувам гладен“, вели познатиот готвач Борден.

Додава дека и на најдолгите летови нарачува само сирење и доста алкохол.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Моника Белучи гола зборува на српски или хрватски јазик – Еве како звучи тоа

ФОТО: Ја замени Моника Белучи со Тина Кунаки

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text