ВИДЕО: Анџелина Џоли во посета на бегалски камп во Јордан

ВИДЕО: Анџелина Џоли во посета на бегалски камп во Јордан

Како Амбасадорка на УНХЦР, познатата актерка беше во посета на камп за бегалците од Сирија во Јордан.

Џоли сака да го сврти вниманието на светските лидери кон долгогодишната војна и агонија која ја зафати Сирија и нејзините жители.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Анџелина Џоли – Конечно малку се поправи и повторно изгледа прекрасно

Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење?

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text