РЕЦЕПТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Како од шега топи маснотии!

РЕЦЕПТ КОЈ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Како од шега топи маснотии!

Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот од физичка активност, високото ниво на маснотии во крвта е болест на денешницата.

Понекогаш кај покачените маснотии може да се забележи масно ткиво на горните очни капаци или некои други делови од телото.

Доколку имате зголемено ниво на маснотии во крвта, ви го препорачуваме овој лек, бидејќи на многумина му помогнал.

Состојки: суви смокви и јаболков оцет

Лекот направете го навечер, а пијте го наутро. Земете три суви смокви и добро избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни, а потоа ставете ги во стаклен сад во кој претходно сте ставиле 2дл јаболков оцет.

Лекот нека отстои преку ноќта, а наутро изедете ги трите смокви. Остатокот од оцетот не го фрлајте, туку во тој ист оцет наредната ноќ повторно ставете три смокви подготвени на ист начин.

Тие 2 дл оцет користете ги седум дена. Осмиот ден земете нов оцет и повторете ја постапката уште една недела.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text