ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари

ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари

Веќе втор ден на грчкиот остров Тасос беснеат пожари. Противпожарните тимови од сите страни се обидуваат да пристапат и да ја згаснат огнената стихија.

Романскиот готвач, Шеф Џани објави серија на видеа на кои се гледа големиот пожар:

ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника

Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО)

СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО)

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

ФОТО: Екатимерини

singlepost_text