ГРЕЈПФРУТ: Совршен за добро здравје и фит линија!

ГРЕЈПФРУТ: Совршен за добро здравје и фит линија!

Грејпфрутот веројатно го користите како овошје за освежување и најчесто во сок, кој го правите комбинирајќи повеќе овошја. Тоа секако е витаминска бомба за зајакнување на имунитетот, но грејпфрутот можете да го користите и за други цели.

Придобивките од грејпфрутот се огромни, а за нив малку се знае. Освен што помага во топење на килограмите, одличен е и кога станува збор за работата на мозокот и видот.

За да подготвите сок кој ќе ве „прероди“, потребни ви се следниве состојки:

1 шолја цеден сок од грејпфрут
2 лажички јаболков оцет
1 лажичка мед

За да ја добиете „магичната“ напивка потребно е сите состојки да ги ставите во блендер и да ги измиксате. Сокот треба да го пиете пред ручек или вечера, седум дена по ред.

Потоа, направете пауза од недела дена, а попаузата можете да ја повторите постапката.

Секако, доколку редовно ја консумирате, оваа напивка ќе даде одлични резултати.

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text