ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com

ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com

Скопје денес беше погодено од повеќе земјотреси. Се јавува за материјални штети, а дел од граѓаните сеуште во паника не се враќаат во своите домови и седат на отворено.

Еве што регистрираше earthquaketrack.com:

Денес до овој момент во светот биле регистрирани вкупно 84 појаки земјотреси

637 појаки земјотреси се регистрирани во изминатите 7 дена

2,980 појаки земјотреси се регистрирани во изминатите месец дена

43.606 појаки земјотреси се регистрирани во изминатата година

До овој момент, денешен најјак земјотрес во светот е регистриран оној во Скопје со јачина од 5,3 степени

Најјакиот земјотрес досега во Септември 2016 година е регистриран во Чиле и бил со јачина од 8,3 степени.

psc-od-eartquacetracker (11.09.2016 година)

ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text