НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДОРУЧЕК: Во центарот на вниманието – едно јајце!

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДОРУЧЕК: Во центарот на вниманието – едно јајце!

Ако не сакате да се откажете од класичните намирници за доручек, а исто така, не сакате да миете многу садови, ова би можело да биде вашиот избор. Во овој доручек главна улога играат пециво и јајце, како и прилог по желба, а не морате воопшто да валкате садови!

Освен пециво, за овој доручек ви треба малку путер, јајце, сирење, сланина, зеленчук и зачини (по желба).

Во видеото погледнете ги сите потребни чекори…

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

ВИДЕО: Дали до сега погрешно сме ги пржеле јајцата?

Печен спањак со јајца

Направете маска за лице со едно јајце

Мисиркина супа со јајце

 

singlepost_text