Најплатената актерка во светот објави фотографија од нејзиното омилено јадење

Најплатената актерка во светот објави фотографија од нејзиното омилено јадење

Дипика Падуконе, актерка од индиско потекло е најплатена за минатата година. Според пишувањата во „Форбс“, Падуконе, иако не е дел од Холивудската сцена, веќе „тежи“ неверојатни 275 милиони евра.

Дипика неделава на својот Инстаграм профил објави фотографија од нејзиното омилено јадење. Ако некој знае каков специјалитет е ова или сака да сподели рецепт со нас, пишете ни во коментар 🙂

#soulfood #mangalorebajji #bangalore

A photo posted by Deepika Padukone (@deepikapadukone) on

Епа сега избирајте: Холивуд или Боливуд 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Ја замени Моника Белучи со Тина Кунаки

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text